Lista aktualności Lista aktualności

WYCIECZKA BIEGOWA - TRENING "AŻ ZAJĘCZY" ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BIAŁEJ

1 kwietnia 2023 roku na terenie Nadleśnictwa Wyszków zorganizowana została wycieczka biegowa połączona z Międzynarodowym Dniem Ptaków.

Biegi zorganizowali wyszkowscy pasjonaci aktywności fizycznej Justyna i Daniel Sobczakowie oraz Tomasz Bralewski.

Wydarzenie zainaugurował zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Łukasz Łopiński oraz organizatorka biegu Justyna Sobczak.

Do wyboru były dwie trasy poprowadzone przez najbardziej malownicze tereny Puszczy Białej, dzięki czemu zawodnicy mogli podziwiać piękno otaczającej przyrody. Łatwiejsza 5 km trasa wycieczki przygotowana została z myślą o osobach początkujących, natomiast bardziej wymagająca 24 km przygotowana została dla zaawansowanych uczestników. Wycieczka była świetną okazją  by połączyć aktywność fizyczną z wypoczynkiem na łonie natury w lasach Puszczy Białej.

Po biegu organizatorzy zaprosili na pyszny poczęstunek m.in.: ognisko, grochówkę i słodkie przekąski. Bieg zorganizowany został po raz pierwszy. Organizatorzy mają w planach, aby stał się imprezą cykliczną.

Dziękujemy organizatorom za niezapomniane wrażenia.

1 kwietnia to nie tylko Prima Aprilis i dzień robienia psikusów. To także Międzynarodowy Dzień Ptaków. Ustanowiono go na pamiątkę pierwszej międzynarodowej konwencji o ochronie ptaków, która została podpisana w Paryżu w 1906 roku. Z tej okazji leśnicy z Nadleśnictwa Wyszków przygotowali specjalne stoisko, gdzie prezentowane były ciekawe informacje na temat jastrzębia, myszołowa, wróbelka, puszczyka oraz innych ptaków.