Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów w Nadleśnictwie Wyszków

W dniu 21 marca 2023 roku grupa uczniów z Niepublicznego Przedszkola „Przyjaciele Kubusia” spotkała się na szkółce leśnej Dalekie z pracownikiem Nadleśnictwa Wyszków Panem Piotrem Jasińskim, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów.

Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania szkółki leśnej Dalekie, gdzie dzieci dowiedziały się jakie gatunki drzew trafiają głównie do lasów naszego nadleśnictwa oraz jak przebiegają poszczególne etapu ich produkcji (od wysiewu nasion - do wyjęcia sadzonek). Następnie wszyscy uczestnicy udali się do pobliskiego domku, aby posadzić kilka sadzonek świerka - ochotników do sadzenia nie brakowało.

W tym dniu obchodziliśmy również pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji nie mogło zabraknąć kiełbasek z ogniska, gdzie w miłej atmosferze Pan Piotr Jasiński  opowiedział wiele ciekawych informacji na temat kuny, wiewiórki, sowy oraz jastrzębia. Dzieci miały możliwość odgadnięcia i poznania tropów zwierząt takich jak sarna, jeleń, dzik, żuraw, zając czy borsuk. Na koniec spotkania w ognisku wylądowała marzanna oby pożegnać na dobre zimę i przywitać wiosnę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania. Do zobaczenia za rok !