Lista aktualności Lista aktualności

Las pamięci Jana Pawła II

W dniu 20 kwietnia 2023 roku na terenie Leśnictwa Dalekie przeprowadzona została akcja sadzenia Lasu Pamięci Jana Pawła II.

W wydarzeniu udział wzięli proboszcz Parafii Św. Rocha w Długosiodle przedstawiciele Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dalekiem, okoliczni mieszkańcy oraz pracownicy Nadleśnictwa Wyszków.

Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” - jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem!” - głosił Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.