Lista aktualności Lista aktualności

Co w lesie huczy ?

W dniu 18 marca 2022 roku blisko osiemdziesiąt osób z Długosiodła i okolic chciała bliżej poznać sowy i ich zwyczaje.

Wydarzenie edukacyjne pod nazwą „Co huczy w lesie”  zorganizowane na terenie leśnictwa Małaszek poprowadzili specjalista Służby Leśnej ds. edukacji - Piotr Ludwikowski oraz podleśniczy leśnictwa Małaszek – Rafał Marszał.

Pracownicy Nadleśnictwa Wyszków wspólnie opowiedzieli o polskich gatunkach sów, ich zwyczajach, biologii, związkach z kulturą. W tym roku, jako gatunek przewodni prelekcji i cel wizyty w terenie, jednogłośnie wybraliśmy puszczyka. Po wstępnym przygotowaniu teoretycznym, wspólnie wyruszyliśmy na nocne nasłuchiwanie sów w okolicznych lasach Puszczy Białej. Wołania puszczyka nie było nam dane usłyszeć na żywo. Jednak po godzinie od rozpoczęcia poszukiwań udało nam się zaobserwować sowę uszatkę, która postanowiła odpocząć na okolicznym modrzewiu.

Do atrakcji wieczoru zaliczyć należy poroże jelenia, które przypadkowo znalazła jedna z naszych najmłodszych uczestniczek. Serdecznie gratulujemy!.

Po tak emocjonującej nocnej wędrówce wspólnie udaliśmy się na zasłużone ognisko, gdzie w warunkach polowych wyświetlony został film pt. „Sowy Polski”. Uczestnicy wydarzenia, nie tylko ci najmłodsi, byli zachwyceni tą niecodzienną przygodą.

                   

Tegoroczna akcja edukacyjna za nami, a my myślimy już gdzie zabrać Was na sowy za rok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia!