Wydarzenia Wydarzenia

Co w lesie huczy – Noc sów 2024

W dniu 1 marca 2024 roku na terenie Leśnictwa Małaszek odbyła się kolejna edycja Nocy Sów Nadleśnictwa Wyszków. Cyklicznie organizowane wydarzenie po raz piąty przyciągnęło bardzo dużą ilość osób, głównymi uczestnikami były zaciekawione dzieci.

Wydarzenie edukacyjne rozpoczął Zastępca Nadleśniczego Pan Łukasz Łopiński a następnie leśniczy leśnictwa Tuchlin Rafał Wyszyński, który również znaczną część swojego życia poświęca ornitologii oraz podleśniczy leśnictwa Małaszek Rafał Marszał przekazali ogromną wiedzę z zakresu biologii, zwyczajów i związkach z kulturą bohaterów naszego wydarzenia czyli sów występujących w Polsce. Po wstępnym przygotowaniu teoretycznym oraz podziale na grupy wyruszyliśmy na nocne nasłuchiwanie sów w okolicznych lasach Puszczy Białej. Nie łatwo było zobaczyć sowę na żywo, choć niektórym się to udało. W trakcie nasłuchiwania udało nam się wsłuchać w odgłosy różnych ptaków zamieszkujących las oraz udało się usłyszeć „pohukiwanie” puszczyka, który skrywał się wysoko w koronach drzew.

Po tak emocjonującej nocnej wędrówce wspólnie udaliśmy się na zasłużone ognisko. Uczestnicy wydarzenia, nie tylko ci najmłodsi, byli zachwyceni tą niecodzienną przygodą. Tegoroczna akcja edukacyjna za nami, a my planujemy już kolejne wydarzenia edukacyjne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia!