Lista aktualności
LAS BIEGACZA – SADZIMY DĘBY 2026 W NADLEŚNICTWIE WYSZKÓW
Już 25 kwietnia zapraszamy wszystkich miłośników natury i aktywnego wypoczynku do Leśnictwa Natalin na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą "Las Biegacza – sadzimy dęby". To wspólna inicjatywa Nadleśnictwa Wyszków oraz Stowarzyszenia Z Biegiem Dwóch Rzek.
Podczas spotkania dowiemy się, jak prawidłowo sadzić młode pokolenie lasu, oraz poznamy tajniki pracy leśników. Obalimy mit, że sadzenie drzew to trudna sztuka – pod okiem fachowców każdy, niezależnie od wieku, poradzi sobie z tym zadaniem!
Po owocnej pracy w lesie, dla chętnych przygotowaliśmy sportowe wyzwanie – symboliczny bieg lub marsz, a na finał zasłużony odpoczynek przy wspólnym ogniu.
Ramowy program wydarzenia:
10:00 – Przywitanie uczestników oraz praktyczny pokaz sadzenia drzewek.
10:20 – 12:00 – Wspólne sadzenie lasu.
12:00 – Dla chętnych: wspólny bieg lub marsz (ok. 1 godziny).
13:00 – Wspólny posiłek i ognisko przy wiacie w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków (ul. Leśników 27, Leszczydół-Nowiny).
Zapisy i informacje praktyczne:
Bardzo prosimy o zgłoszenia e-mailowo na adres: grzegorz.batozynski@warszawa.lasy.gov.pl
lub telefonicznie pod numerem: 668 588 929.
Uwaga: Zapisy już trwają! Liczba miejsc jest ograniczona do 100 osób, więc nie zwlekajcie z decyzją.
Spotykamy się w oddziale 292 Leśnictwa Natalin.
Samochody można zaparkować przy drodze z Natalina do Jaszczułt (dojście ok. 800 m pieszo) lub dojechać bezpośrednio do wskazanego miejsca:
lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/TMZ9uvo8di1jei3R8
Zapraszamy każdego! Osoby niepełnoletnie muszą przebywać pod opieką rodziców.
Prosimy o ubiór i obuwie dostosowane do pracy w lesie oraz aktualnej pogody.
Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od NNW (organizator nie ponosi za to odpowiedzialności).
Jeśli zapiszecie się, a jednak nie dacie rady dotrzeć – prosimy o informację. Pozwólcie innym skorzystać z tej szansy na zrobienie czegoś dobrego dla naszych lasów!
Czekamy na Was w lesie! Zachęcamy do zapisów!

