Lista aktualności Lista aktualności

Światowy dzień drzewa

Święto drzewa jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na całym świecie.

W Polsce Dzień Drzewa odbywa się w dniu 10 października od około 2002 roku. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest m.in.: akcja sadzenia drzew.

W dniu 12 października 2020 roku Nadleśnictwo Wyszków po raz kolejny włączyło się w tą wspaniałą inicjatywę. W sadzeniu drzew uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Starym Bosewie, którzy z wielkim zaangażowaniem sadzili drzewka.

Wydarzenie to było jednocześnie dobrą okazją, aby poznać proces odnowienia lasu poprzez sadzenie młodego pokolenia drzew. Uczestnicy wzięli udział w cennej lekcji przyrody bez podręcznika. Podczas akcji nauczyciele oraz pracownik nadleśnictwa starali się w jak najlepszy sposób podnieść świadomość ekologiczną młodzieży poprzez uzmysłowienie potrzeby dbania o czyste powietrze, a także wzrost ogólnej wiedzy przyrodniczej i troski o środowisko naturalne.