Lista aktualności Lista aktualności

Ścieżka edukacyjna przez Puszczę Białą

W dniu 29 października na terenie Leśnictwa Knurowiec odbyło się oficjalne otwarcie 7 kilometrowej ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej przez Puszczę Białą. Ścieżkę wykonało Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota dzięki uzyskanej dotacji w ramach konkursu "WzMOCnij swoje otoczenie" organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków Waldemar Wańczyk, Przedstawiciel Stowarzyszenia Białebłota Andrzej Dańczyszyn, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białymbłocie Katarzyna Bloch, Główny Specjalista Centralnej Jednostki Inwestycyjnej Polskich Sieci Elektroenergetycznych Jakub Kudliński oraz Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku  Krzysztof Bereda.

Ścieżka edukacyjno-rekreacyjna w całości biegnie przez malownicze tereny Puszczy Białej. Zlokalizowana jest na terenie Nadleśnictwa Wyszków. Wybierając się na spacer nowo otwartą ścieżką dowiemy się bardzo wielu informacji i ciekawostek o otaczającej nas przyrodzie, a także pracy leśników. Czy wiedzieliście, że drewno jest surowcem w 100% odnawialnym ? Wzdłuż ścieżki oprócz tablic edukacyjnych zlokalizowane są różne atrakcje m.in.: tablice kierunkowe, stojaki na rowery, budki dla ptaków czy paśniki dla zwierząt. Szczęśliwcom i wszystkim tym, którzy uszanują podczas wędrówki przyrodę i leśną ciszę, może uda się nawet spotkać na swojej drodze przechadzającą się sarnę lub czmychającego między zaroślami lisa. Taki spacer to doskonała forma rekreacji, a także możliwość do poszerzenia swojej wiedzy.

Lokalizacja ścieżki:

W trakcie uroczystości ogłoszony został konkurs przyrodniczy pod tytułem „Przez Puszczę Białą”. Konkurs skierowany jest do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białobłocie. Zadaniem uczniów jest nagranie krótkiego dwu minutowego filmiku zainspirowanego tematem z tablic edukacyjnych, który wylosowali (grzyby, ptaki, nowe pokolenie lasów, drewno jako surowiec odnawialny, martwe drzewo, bobry, owce). Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Białymbłocie.