Lista aktualności Lista aktualności

My, Bliscy Puszczy Białej

W dniu 21 sierpnia 2022 roku w bazie leśnej na terenie Społecznego Przedszkola "ROiSA - Rozwój i Samodzielność" w Nowej Wsi objętego patronatem Nadleśnictwa Wyszków obyło się podsumowanie projektu pod nazwą My, Bliscy Puszczy Białej.

Projekt zorganizowany przez Dominikę Biernacką oraz Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi składał się z cyklu trzech spotkań przyrodniczych. Inicjatywa miała na celu zrozumienia wpływu mieszkańców na otoczenie i poczucie wspólnej odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

Pierwsze spotkanie w charakterze dydaktycznym przeprowadzone zostało w lesie przyległym do biura Nadleśnictwa Wyszków. Podczas spaceru terenami leśnymi pracownik Nadleśnictwa Wyszków omówił zagadnienia związane z ochroną przyrody, rolą martwego drewna w lesie, pracą leśnika oraz otaczającą nas fauną i florą  Drugie spotkanie przeprowadzone w bazie leśnej na terenie Społecznego Przedszkola "ROiSA - Rozwój i Samodzielność" w Nowej Wsi wymagało od uczestników wykazania się dużą kreatywnością ponieważ wspólnie wykonywaliśmy zwierzęta leśne z materiałów zebranych podczas spaceru z leśnikiem tj. szyszek, patyków, żołędzi itp. Trzecie spotkanie w postaci rodzinnego pikniku z ogniskiem było świetną okazją do zaprezentowania wykonanych prac oraz podsumowania projektu.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszeniu BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Funduszy Współpracy.