Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs fotograficzny „Wielkie Grzybobranie w obiektywie”.

W związku z panującą trudną sytuacją, wywołaną przez rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, brakiem pewności co do dalszego rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach oraz przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, z przykrością informujemy, że tegoroczna edycja Wielkiego Grzybobrania została odwołana.

Doskonale rozumiemy, że jesienne poszukiwanie grzybów to stały element wieloletniej tradycji w naszej okolicy. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce rozległe lasy Puszczy Białej zapełnią się dorodnymi okazami borowików, koźlarzy i podgrzybków. Jeśli jesteście miłośnikami grzybobrania i lubicie obcować z przyrodą, zróbcie zdjęcie i przyślijcie nam swoje "grzybowe trofea".

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym pod nazwą „Wielkie Grzybobranie w obiektywie”. By wziąć udział w konkursie należy przesłać fotografię na adres e-mail piotr.ludwikowski@wraszawa.lasy.gov.pl. wraz z informacją o zapoznaniu się z zapisami regulaminu. Fotografie do Konkursu można zgłaszać w następujących kategoriach:

  1. grzyby jadalne – zdjęcia przedstawiające owocniki grzybów jadalnych występujące w lasach Puszczy Białej np. borowiki, podgrzybki, maślaki itp.
  2.  grzyby trujące – zdjęcia przedstawiające owocniki grzybów trujących występujących w lasach Puszczy Białej np. muchomor czerwony, borowik szatański itp.  

Każda osoba może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia w każdej kategorii (łącznie 6 zdjęć). Pamiętajcie by zdjęcia zgłaszane do konkursu wykonane były na terenie Puszczy Białej. Termin nadsyłania fotografii od 07-09-2020 roku do 14 listopada 2020 roku. Spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do konkursu 3 osobowa komisja powołana przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków wyłoni zwycięzców osobno w dla każdej kategorii. Fotografie, które wygrają zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się  regulaminie.

Wielkie Grzybobranie ciepłe wspomnienia z ubiegłych lat … Poniżej znajdują się linki do artykułów zawierających opis przebiegu Wielkiego Grzybobrania w latach:
- Wielkie Grzybobranie 2019 (kliknij tutaj)
- Wielkie grzybobranie 2018 (kliknij tutaj)
- Wielkie Grzybobranie 2017 (kliknij tutaj)