Lista aktualności Lista aktualności

Akcja sadzenia lasu

W dniu 29 kwietnia 2022 roku na terenie Nadleśnictwa Wyszków z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przeprowadzona została akcja sadzenia lasu.

W leśnictwie Nowiny na powierzchni przeznaczonej do odnowienia, posadzonych zostało blisko 1 000 sadzonek dębu szypułkowego łac. Quercus robur L., pochodzących ze szkółki leśnej Dalekie, Nadleśnictwa Wyszków. W wydarzeniu udział wzięli pracownicy oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.  Pracownicy Nadleśnictwa Wyszków szczegółowo wytłumaczyli wszystkim w jaki sposób poprawnie sadzić drzewka. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi czym jest więźba sadzenia oraz dlaczego sadzonki przechowywane są w specjalnie przygotowanym do tego celu dole czyli tak zwanej „leśnej lodówce”.  Tego dnia pogoda była naprawdę słoneczna, a sama obecność w lesie sprawiała wszystkim wiele radości. Akcja miała na celu promowanie wiedzy na temat lasów i drzew, ich znaczenia dla nas i naszej planety oraz sposobów ich ochrony.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na ognisko, gdzie mogli odpocząć oraz porozmawiać o nowych doświadczeniach zdobytych podczas leśnej przygody.

Tegoroczna akcja sadzenia lasu za nami, a my myślimy już gdzie zabrać Was za rok. Dziękujemy wszystkim uczestnikom ! Do zobaczenia !

 

 

Poniżej znajduje się film "Nadleśnictwo...Las i My..." przedstawiający długotrwałą i bardzo owocną współpracę pomiędzy Nadleśnictwem Wyszków, a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie. Zachęcamy do oglądania.